איך פותחים וסוגרים ארגז תריס גלילה חשמלי?

לאורך השנים התריסים הפשוטים אותם היינו פותחים בצורה ידנית בעזרת רצועות בד, עברו שדרוגים משמעותיים כך שכיום לא מעט בתים משתמשים בתריסים חשמליים ולהם גאדג’טים חדישים כמו שליטה על התריס דרך הטלפון החכם. גם תריסים חשמליים אינם חסינים לתקלות, שעשויות להיות מורכבות ומסובכות לתיקון. תיקון תריס חשמלי מתחיל ברוב במקרים בפתיחת ארגז התריס. טיפול בתריס חשמלי עשוי להיות רגיש ודורש מיומנות, וזאת בכדי לעשות כן ללא תקלות שעלולות לפגוע בתקינות התריס באופן שגורם נזק העולה על התועלת.

מה הן הסיבות שבגינן יש לפתוח ארגז תריס חשמלי?

הסיבות לפתיחת ארגז תריס חשמלי הן רבות, החל מפתיחת ארגז התריס לשם ניקוי שלו ושל והרכיבים הפנימיים בו ועד לפתירת תקלות בתריס החשמלי שלשם תיקונים אין מנוס מפתיחת ארגז התריס. התקלות הנפוצות בהקשר זה הן:

  1. כאשר שלב בתריס מתעקם או מתנתק משאר השלבים בעקבות בלאי מתמשך, וכאשר הדבר מונע את העלאת והורדת התריס באופן תקין.
  2. תקלה שאנשי מקצוע רבים נתקלים בה נמצאת במנוע התריס עצמו, התקלה נגרמת לעיתים כתוצאה משחיקת המנוע, מהורדת התריס על חפץ זר או כתוצאה מקצר חשמלי. בהתאם יש צורך בפתיחת ארגז התריס לתיקנו או החלפתו של המנוע. יש לציין שתקלות במנוע בדרך כלל הן היקרות ביותר לטיפול.
  3. כיוון מנוע התריס החשמלי – כאשר פתיחת או סגירת התריס, לא נעשית במלואה ונעשית מוקדם מהצפוי, לעיתים יש צורך בכיוון המנוע. אמנם תיקון תקלה זו אינו מורכב באופן יחסי אך נדרשת מיומנות מקצועית.

הצעדים לפתיחת ארגז תריס גלילה:

פתיחת ארגז תריס גלילה של תריס חשמלי צריך להיעשות בזהירות יתרה, וזאת בכדי לא לפגוע ברכיבים הפנימיים לארגז, ובכללם ברכיב היקר ביותר – המנוע. כמו כן, טיפול בתריס חשמלי משלב טיפול ברכיבים חשמליים, טיפול לקוי ברכיבים אלה עלול לגרום לקצר חשמלי בבית או חלילה להתחשמלות.

פתיחה תקינה של ארגז התריס החשמלי צריכה להתחיל בהסרת הגומי שנמצא על דפנות הארגז, יש לעשות כן בעזרת מברג או כלי דומה באופן שבו מכניסים את המברג מתחת לגומי ובכך מוצאים אותו החוצה. לאחר שמסירים את כל רצועות הגומי, יש להסיר בזהירות את המכסה המרכזי. בשלב זה ניתן יהיה לראות את התריס עצמו וניתן לטפל ברכיבים התקולים.

סגירת ארגז התריס החשמלי צריכה להיעשות באותו אופן, מניחים את מכסה הארגז במקומו, לאחר מכן מחזירים את הגומי, כל אחד למקומו ונעזרים במידת הצורך במברג או בכל כלי מתאים לשם החזרת הגומי.

איך סוגרים ארגז תריס גלילה חשמלי

עצות כלליות וסיכום:

כדי להימנע מתקלות, אם תרצו לנקות את התריס יש לעשות כן במטלית לחה ובעזרת חומר ניקוי, אנא היזהרו מהתזת מים כלפי מעלה אל המנוע. בנוסף, אין לדחוף את התריס כלפי מעלה, הדבר עשוי לפגוע בשלבי התריסים או לפגוע בפעולת המנוע.

לסיכום, ניסיון לטפל באופן עצמאי וללא איש מקצוע בתריס עשוי לגרום נזק נוסף לתפקודו, נזק שעשוי להגיע למאות רבות של שקלים. אם אתם לא אנשי מקצוע, שמומחים בטיפול בתריסים חשמליים היעזרו באיש מקצוע אמין שיפתור את התקלה ללא פגיעה בתקינות שאר חלקי התריס.

תוכן עניינים

להצעת מחיר בחינם