תיקון והחלפת תריסים חשמליים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

התריס החשמלי שלכם מקרטע? אתם צריכים שירותי תיקון תריסים חשמליים. תיקון תריסים חשמליים מתבצעים על ידי טכנאי תריסים שמכיר את התקלות השונות ויודע כיצד לתקן כל תקלה. תיקון תריסים חשמליים הוא עסק לא זול אך משתלם יותר מהחלפת התריס כולו. על תיקון תריסים חשמליים נרחיב במאמר הבא. 

 

תיקון תריסים חשמליים- מהו תריס חשמלי?

תריס חשמלי הוא תריס גלילה בו הפתיחה והסגירה של התריס מתבצעות על ידי מנוע חשמלי. המנוע החשמלי מחובר למפסק, שלט או אפליקציה מתאימה ומאפשר לשלוט בתריס בקלות. תריס חשמלי נחשב לתריס הכי נוח בשוק. הפתיחה והסגירה של התריס החשמלי מתבצעות על ידי המנוע ולכן לא מצריכות שום מאמץ פיזי. 

הבלאי של תריס חשמלי הוא איטי מאוד כיוון שהמנועים שלו חזקים ויעילים. כמו כן מדובר בתריס בטיחותי מאוד ויעיל במיוחד בפני פריצות. הסיבה לכך היא שמדובר בתריס כבד מאוד שכמעט בלתי אפשרי לפתוח ללא המנוע. 

יש לקחת בחשבון שאם אתם רוצים להפוך את הבית שלכם לבית חכם הבחירה בתריס חשמלי היא הבחירה המתאימה ביותר. תריס חשמלי הוא התריס היחיד שניתן להתאים לבית חכם. על ידי כך אתם יכולים לשלוט על זמני הפתיחה והסגירה של התריס גם אם אתם לא נמצאים בבית ולאפשר אוורור של הבית. 

תיקון תריסים חשמליים- בדיקה מקדימה

התריס החשמלי שלכם לא עובד. על מנת לדעת מה התקלה וכיצד לתקן אותה יש לבצע בדיקה מקדימה. על ידי הבדיקה ניתן לדעת האם התקלה בתריס או במקום אחר. לדוגמא, אחת התקלות שיכולות לשבש את ההפעלה של תריס חשמלי היא אספקת חשמל לא תקינה לשקע של התריס. 

איך תוכלו לדעת האם הבעיה היא בתריס עצמו או במתג? לשם כך מומלץ קודם כל לקרוא לאיש תיקון תריסים. איש המקצוע יבצע בדיקה ראשונית בנוגע לתריס ויבין האם התקלה בו. במידה שהתריס תקין כנראה שהתקלה בחשמל. 

 

תקלה במנוע

אחד הרכיבים המרכזיים בתריס חשמלי הוא המנוע החשמלי. בדרך כלל למנוע תהיה אחריות של 5 שנים, אך לאחר תקופה זו, במידה שיש תקלה במנוע יהיה עליכם לשלם על התיקון מכיסכם. תקלה במנוע כוללת תיקון יקר יחסית אך נדרש. במידה שהתריס נסגר או נפתח בקושי רב, במידה שאתם מנסים לעצור את פתיחת התריס והתריס יורד למטה או במידה שהמנוע משמיע רעשי עבודה אך התריס לא מגיב הדבר מעיד על מנוע מקולקל. במצב כזה יש צורך בתיקון מנוע חשמלי או בהחלפה שלו. 

 

תקלה ברצועה

תריס חשמלי הוא תריס שנגלל על גבי רצועה. יכולים להיות מקרים בהם הרצועה נקרעת או נשחקת. הדבר יכול להיות תוצאה של בלאי טבעי או של שימוש לא נכון בתריס שגורם לשחיקת הרצועה. חשוב לשים לב שאין חפצים בסביבת התריס שעלולים להפריע לו לרדת ולגרום לשחיקה של הרצועה. במצב כזה יש לתקן את הרצועה. 

 

תקלה בשלבי התריס

כמו בתריס הזזה או בתריס גלילה ידני, גם בתריס חשמלי שלבי התריס עלולים להישחק. בתריס חשמלי התקלה הנפוצה היא נתק בין שלבי התריס, כאשר בדרך כלל הניתוק יהיה בין השלב הראשון לשני. הסיבה לכך היא שהשלבים הראשונים נושאים במשקל של כל השלבים מתחתיהם. במצב שנגרם ניתוק בין שלבי התריס יש להוציא את השלב העקום או המנותק ולחבר אותו לשלב הבא. שימו לב- תקלה זו גורמת למנוע לצאת מאיפוס. לכן לאחר התיקון יש צורך בכיול המנוע מחדש. 

תיקון תריסים חשמליים- תקלה במתג

כפי שציינו קודם, יכול להיות מצב בו התריס לא עובד כהלכה בגלל המתג החשמלי. במידה שאתם לוחצים על המתג החשמלי ולא שומעים רעש עבודה, כנראה שהמתג תקול. דרך נוספת לדעת שהמתג תקול היא במידה שהשאלטר קופץ. אם אתם מנסים להוריד או להעלות את התריס וכתוצאה מכך השאלטר קופץ או שאתם מריחים ריח שרוף מהשקע, יש להזמין חשמלאי לבצע את הבדיקה. 

שימו לב שכיום נמכרים תריסים חשמליים גם עם מנואלה שמאפשרת להוריד או להעלות את התריס באופן ידני. אך המנוע החשמלי מאפשר לעשות זאת בנוחות מקסימלית ולכן מומלץ לתקן את המתג. 

חשוב מאוד שתיקון המתג יתבצע על ידי חשמלאי. 

 

תיקון תריסים חשמליים- מחיר

קשה לענות באופן חד משמעי מה המחיר של תיקון תריסים חשמליים מאחר שתלוי בגורמים שונים כאשר במרכזם סוג התקלה. ריכזנו לכם טווחי מחירים עבור התקלות השונות של תריסים חשמליים והמחירים שלהם.

  • המחיר לבדיקת תריסים ללא תיקון יעלה כמו קריאת שירות וינוע בין 200 ל-250 שקלים.
  • המחיר להחלפת מנוע בתריס חשמלי של חברה איכותי יחל מ-1,100 שקלים, כולל מע"מ ואחריות ל-5 שנים. יש לקחת בחשבון שככל שהתריס גדול יותר או כבד יותר כך המנוע יעלה יותר. 
  • המחיר להחלפת רצועה בתריס חשמלי ינוע בין 300 ל-350 שקלים. 
  • המחיר לתיקון שלב בתריס חשמלי ינוע בין 300 ל-350 שקלים. 
  • המחיר לתיקון מתג של תריס חשמלי ינוע בין 200 ל-400 שקלים.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תיקון תריסים

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום תיקון תריסים, כל מה שרציתם לדעת על תיקון תריסים במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע והשירות האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
תיקון תריסים בחריש

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בקריות

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בגדרה

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »