תיקון תריסים ישנים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

תיקון תריסים ישניםהתריס שלכם ישן ולא עובד כמו שהיה עובד בעבר? אתם צריכים תיקון תריסים ישנים. תיקון תריסים ניתן עבור מגוון תקלות לסוגי התריסים השונים כולל תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס חשמלי. רוצים לדעת עוד על תיקון תריסים ישנים? המאמר הבא הוא בשבילכם. 

 

האם לבצע תיקון תריסים ישנים או להחליף את התריס?

שאלה נפוצה מאוד בנוגע לתיקון תריסים ישנים, היא האם לא כדאי להחליף כבר את התריס? ובכן התשובה לכך תלויה בתקלה. במידה שמדובר בתקלה מורכבת שהתיקון שלה יקר ומסובך, אז ייתכן שיהיה עדיף כבר להחליף את התריסים הישנים במקום לתקן אותם. אך במידה שמדובר בתקלה פשוטה עדיף לתקן את התריס ולא להחליף אותו. על ידי תיקון תריסים ישנים ניתן לחסוך כסף לעומת החלפה של התריס. תיקון תריסים הוא פעולה זולה ומשתלמת. ניתן לתקן את התריס, להחליף רכיבים ספציפיים בו והדבר יהיה משתלם יותר באופן משמעותי מהחלפת התריס כולו. כמו כן ניתן לחסוך בזמן. בדרך כלל תיקון תריסים הוא פעולה לא מורכבת, כמובן בהתאם לתקלה של התריס. ניתן לתקן תריסים בצורה מקצועית על ידי אנשי מקצוע וכך לחסוך זמן. 

תיקון תריסים ישנים- תריס הזזה

תריס הזזה הוא התריס הפשוט ביותר. תריס זה למעשה יושב על מסילה ונפתח בהזזה. התריס יכול להיפתח בהזזה כנף על כנף או לתוך כיס. 

תיקון תריסים ישנים במסגרת תריסי הזזה יכול לתת מענה למספר תקלות שונות- 

 • התפוררות תושבת בתריס הזזה- התושבות מחזיקות את שלבי התריס. לאחר תקופה שהתריס בשימוש התושבות עלול להתפורר. מדובר בתיקון פשוט בו מחליפים את התושבות. 
 • תיקון שלב- שלבי התריס עלולים להישבר ולהינתק ממקומם. במצב כזה יש להחליף את שלבי התריס התקולים. 
 • גלגלי התריס- תריס הזזה נע על גלגלים. יכול להיות מצב בו הגלגלים נשברים או נתקעים במקום ולא ניתן להזיז את התריס. במצב כזה יש להחליף את הגלגלים. 

 

תיקון תריסים ישנים- תריס גלילה ידני

תריס גלילה ידני הוא תריס בו פתיחת וסגירת התריס מתבצעות על ידי הרמה של רצועה, חבל או סרט. 

תיקון תריסים ישנים במסגרת תריס גלילה ידני יכול לתת מענה למספר תקלות שונות- 

 • רצועה קרועה- תריס גלילה ידני מופעל על ידי רצועה. במידה שהרצועה נקרעה או נשחקה יש צורך בהחלפתה.  
 • שלב שיצא ממקומו- תריס גלילה ידני מחובר לציר עליו הוא נגלל ועל ידי שתי רצועות. יכול להיות מצב בו רצועה אחת מתוחה יותר מהשנייה או שהציר עליו התריס נגלל לא מאוזן. במצב כזה שלבים עלולים לצאת מהמסילה ולהצריך תיקון מתאים. 
 • שלב שבור- במקרה של שלב שבור ניתן לתקן את הבעיה על ידי החלפה של השלב השבור. 

 

תיקון תריסים ישנים- תריס חשמלי

תריס חשמלי הוא תריס גלילה בו הפתיחה והסגירה של התריס מתבצעות על ידי מנוע חשמלי. המנוע החשמלי מחובר למפסק, שלט או אפליקציה מתאימה ומאפשר לשלוט בתריס בקלות. תריס חשמלי נחשב לתריס הכי נוח בשוק. הבלאי של תריס חשמלי הוא איטי מאוד כיוון שהמנועים שלו חזקים ויעילים. 

תיקון תריסים ישנים במסגרת תריס חשמלי יכול לתת מענה למספר תקלות שונות- 

 • מנוע- במידה שהתריס נסגר או נפתח בקושי רב, במידה שאתם מנסים לעצור את פתיחת התריס והתריס יורד למטה או במידה שהמנוע משמיע רעשי עבודה אך התריס לא מגיב הדבר מעיד על מנוע מקולקל. במצב כזה יש צורך בתיקון מנוע חשמלי או בהחלפה שלו. 
 • תיקון רצועה- תריס חשמלי הוא תריס שנגלל על גבי רצועה. יכולים להיות מקרים בהם הרצועה נקרעת או נשחקת בעקבות בלאי טבעי או שימוש לא נכון בתריס. חשוב לשים לב שאין חפצים בסביבת התריס שעלולים להפריע לו לרדת ולגרום לשחיקה של הרצועה. במצב כזה יש לתקן את הרצועה. 
 • תיקון שלב- כמו בתריס הזזה או בתריס גלילה ידני, גם בתריס חשמלי שלבי התריס עלולים להישחק. בתריס חשמלי התקלה הנפוצה היא נתק בין שלבי התריס, כאשר בדרך כלל הניתוק יהיה בין השלב הראשון לשני. הסיבה לכך היא שהשלבים הראשונים נושאים במשקל של כל השלבים מתחתיהם. שימו לב- תקלה זו גורמת למנוע לצאת מאיפוס. לכן לאחר התיקון יש צורך בכיול המנוע מחדש. 

מה המחיר של תיקון תריסים ישנים?

קשה לענות באופן חד משמעי מה המחיר של תיקון תריסים ישנים מאחר שתלוי בגורמים שונים כאשר במרכזם סוג התריס וסוג התקלה בו.

 • המחיר להחלפת תושבות בתריס הזזה ינוע בין 10 ל-20 שקלים. 
 • המחיר להחלפת שלב בתריס הזזה ינוע בין 10 ל-40 שקלים. 
 • המחיר להחלפת גלגלים בתריס הזזה ינוע בין 250 ל-300 שקלים. 
 • המחיר להחלפת רצועה בתריס גלילה ידני ינוע בין 200 ל-250 שקלים.
 • המחיר לתיקון או החלפה של שלב בתריס גלילה ידני ינוע בין 300 ל-400 שקלים. 
 • המחיר להחלפת מנוע בתריס חשמלי של חברה איכותי יחל מ-1,100 שקלים, כולל מע"מ ואחריות ל-5 שנים. 
 • המחיר להחלפת רצועה בתריס חשמלי ינוע בין 300 ל-350 שקלים. 
 • המחיר לתיקון שלב בתריס חשמלי ינוע בין 300 ל-350 שקלים. 

תיקון תריסים לביתתריסים הם חלק חשוב מהבית, במיוחד אם יש לכם הרבה חלונות. הם מספקים פרטיות ושומרים על בידוד השמש בחוץ ועדיין מאפשרים לאוויר לזרום דרכם. וכאשר צריך שירות של תיקון תריסים לבית, צריך למצוא את אנשי המקצוע הנכונים במחירים הנכונים לכיס שלכם ובהתאם לשוק.

תריסים הם בדרך כלל קלים לתחזוקה, אבל הם צריכים גם תיקונים מדי פעם. חלק מהתיקונים של תריסים יכולים לכלול: 1) תריסים משוחררים שמצריכים חיבור מחדש או החלפה. 2) תריסים שלא נשארים פתוחים. 3) תריסים שאינם נסגרים. 4) תריסים שבורים או מתנדנדים ועוד. בסופו של דבר, ישנם סוגים רבים ושונים של תריסים, ולכל סוג יש בעיות משלו שיש לתקן מדי פעם. הנה כמה דגשים לגבי תיקון תריסים לבית, המשיכו לקרוא. 

בעיות בתריסים רגילים ותריסים חשמליים 

כאשר מדובר על תיקון תריסים לבית, חשוב להבדיל בין תיקון תריסים רגילים לבין תיקון תריסים חשמליים. בעוד שהבעיות הנפוצות בתריסים רגילים הן בדרך כלל שברים בתריסים, הבעיות בתריסים חשמליים הן הרבה יותר מגוונות וגם מורכבות. 

אם תיקון תריסים רגילים יכול להסתכם בעשרות שקלים עד מאות שקלים בודדים, תיקון תריסים חשמליים יכול להגיע גם לכדי מחירים של כ-500 ₪ – 1,500 ₪ ומעלה. ולאחר שהבנו זאת, בואו נדבר על סוגי בעיות בתריסים חשמליים, תריסים רגילים ומחירים. 

בעיות בתריסים שמצריכות תיקון ומחירים 

אם אתם מחפשים מחירון תיקון תריסים לבית, אתם פועלים הכי נכון מבחינה צרכנית. ותנו לנו לסייע לכם, נספר לכם כי התקנת תריס הזזה תעלה לכם כ-450 ₪ – 900 ₪ למ"ר. אם אתם צריכים החלפת מחזיקי תריס (אלו נקראים גם "שלות"), המחיר ינוע בין 150 – 350 ₪. 

אם יש לכם תריסים רגילים ידניים ואתם צריכים החלפת שלב שבור בתריס, המחיר ינוע בין 150 – 300 ₪. כמו כן, מתקינים יכולים לקבל קריאות שירות כאשר יש צורך לבצע החלפת ידית מנוף לתריס שלבים, מה שיכול לעלות כ-100 – 250 ₪, בממוצע. 

כמה עולה תיקון תריסי שלבים, גלילה, מסילות ועוד?

אם אתם צריכים איש מקצוע עבור החלפת סגר לתריס שלבים, המחיר יכול לנוע בין 100 ל-250 ₪, בעוד כי החלפת זוג מסילות תריס תעלה לכם כ-200 – 500 ₪. אם יש צורך לבצע תיקון מנגנון וידיות בחלון רפפה, המחיר יהיה כ-150 – 300 ₪. 

לא פעם, אנשי המקצוע נקראים כדי לבצע תיקון של רצועת המשיכה שהשתחררה בתריס גלילה. תיקון זה אינו זול, מחירו ינוע בין 150 ₪ ל-350 ₪. אם יש צורך לבצע החלפת מנגנון תחתון בתריס גלילה, המחיר יהיה כ-200 – 500 ₪. 

אחד התיקונים הכי נפוצים בתריסי גלילה הוא, שחרור תריס גלילה שנתקע. תיקון זה יכול להגיע עד למחיר של כ-500 ₪, אבל ניתן לאתר אנשי מקצוע המספקים אותו החל מ-200 ₪ – 250 ₪. כמו כן, תריסים יכולים להצריך תיקונים כמו התקנת מנגנון כוח לתריס גלילה (450-750 ש"ח), הוספת מעצורים לתריסי גלילה (150-250 ש"ח) ועוד. 

כיצד להוזיל עלויות תיקון תריסים בבית?

הבעיה הנפוצה ביותר עם תריסים היא הנטייה שלהם להישבר. תוכלו להימנע מכך על ידי בחירה מלכתחילה של תריסים איכותיים, עמידים ועשויים היטב. הבעיה השכיחה הבאה היא הצטברות אבק על השלבים או מערכת הגלילה, שגורם לתריסים להיצמד זה לזה ולא להיפתח או להיסגר כראוי. 

כדי לפתור בעיה זו, יש לנקות את התריסים היטב עם שואב אבק לפחות פעם בחודש, ולנגב אותם במטלית לחה באופן שוטף. שימו לב, אם ישנם מנגנונים וחלקים חשמליים חשופים, אין לחשוף אותם למים ומטליות ספוגות חומרי ניקוי. 

תחזוקה שוטפת של תריסים בבית למניעת בעיות 

שלב חשוב נוסף לשמירה על התריסים הוא, שימון החלקים הנעים שלהם כל חצי שנה באמצעות ספריי סיליקון או שמן WD-40 (תלוי בחומר). זה יגרום להם לנוע בצורה חלקה יותר, ויפחית את הבלאי לאורך זמן. יש לציין, אם אינכם בטוחים בסוגי החלקים שמצריכים שימון, הימנעו מכך. 

אל תשמנו את התריסים בכל מיני חלקים שאינכם מכירים, כי זה יכול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת. השימון אמנם בריא ומומלץ לפעילות החלקה של מנגנוני התריס, אבל חלקים מסוימים לא אמורים להיחשף לשמנים וחומרים אחרים.  

למה חשוב לתקן תריסים בעזרת אנשי מקצוע? 

בסופו של דבר, תריסים הם חלק חשוב בעיצוב הדירה והם יכולים להוות את ההבדל בין בית שנראה לא מטופח לבין בית שנראה אלגנטי. ותריסים, בין אם הם עשויים מעץ, מתכת או פלסטיק, עשויים להיות מוזנחים  על ידי בעלי בתים. הם מובנים מאליהם או שפשוט שוכחים אותם עד שהם נשברים, אבל שירותי תיקון תריסים יכולים לתקן כל סוג של תריסים. 

ואם רוצים לשמור אותם במצב תקין לאורך שנים, עדיף לערב את אנשי המקצוע בכך. בתוך כך, הצעד הראשון הוא לזהות איזה סוג של בעיה יש לכם בתריסים שלכם. השלב השני הוא למצוא איש מקצוע שיוכל לתקן אותם. בעזרת מחקר מקוון קצרצר, תוכלו לעשות זאת בדקות בודדות ולחסוך כסף בדרך. 

החלפת תריסיםיכול להיות שהתקלקל התריס, אולי בכלל התריסים חורקים או מזמזמים כאשר אתם סוגרים ופותחים אותם. כך או כך, כדאי לעשות קצת סדר בנושא הזה ולהבין כמה דגשים חשובים לגבי החלפת תריסים ידניים וחשמליים בבית או במשרד. הנה המדריך המלא לפניכם. 

מעבר לעובדה שתריסים הם מוצר ואלמנט פרקטי בכל חלל ומבנה, הם גם מאפשרים לנו לקבל פרטיות ולסגור את פתחי הבית בצורה הדוקה. כפועל יוצא מכך, הם מאפשרים להנות מהגברת האבטחה בבית (במיוחד אם מדובר על תריסי גלילה חיצוניים מאלומיניום). כמו כן, החלפת תריסים מאפשרת לאטום את הבית, לרוב כדי להפוך את צריכת האנרגיה בבית ליעילה יותר. כיצד זה עובד? המשיכו לקרוא. 

מה כוללת החלפת תריסים בבית או במשרד? 

החלפת תריסים בבית או במשרד כוללת, בין היתר, הסרת התריסים הישנים והתקנת חדשים. בתוך כך, החלפת תריסים עלולה להיות תהליך מורכב וגוזל זמן. צריך למדוד את החלון, למדוד את אורך התריס, להזמין תריסים חדשים ולאחר מכן להסיר את הישנים לפני שניתן להתחיל בהתקנה.

אם אתם מעוניינים להחליף, לתקן או להתקין תריסים בבית או במשרד שלכם, ההמלצה הכי חמה היא לאתר אנשי מקצוע שמתמחים בתחום הזה. למשל, טכנאים להחלפת תריסים ידניים ותריסים חשמליים

באופן כללי, תריסים זה מוצר מאוד אמין. בין אם מדובר על תריס ידני או חשמלי, או אפילו תריס של בית חכם, התקלות האופייניות לתריסים הן מעטות וניתנות לתיקון די בקלות על ידי טכנאי. עם זאת, לעיתים החלפת תריסים עשויה להצריך גם תיקונים שונים, מה שחשוב לדעת מראש ולקבל הצעת מחיר בהתאם. 

הקשר בין החלפת תריסים לחיסכון בכסף 

האם החלפת תריסים תחסוך לי כסף? כיצד הבידוד וההצללה שיוצרים תריסי גלילה משפרים את צריכה החשמל בבית ובכך חוסכים לנו כסף בכיס? ובכן, תריסים הם סוג של חיפויי חלונות שהם לא רק אלמנט עיצובי, אלא גם חסכוניים באנרגיה. תריסי גלילה למשל, מציעים בידוד והצללה לבית. במילים אחרות, תריסים מפחיתים את איבוד החום והקור דרך חלונות על ידי שמירה על בידוד במהלך החורף והקיץ. 

בתוך כך, תריסים מונעים מחום להיכנס במהלך הקיץ לבית ומונעים מהבית להיות קר מדי בחורף. זה עוזר להפחית את צריכת החשמל בבית, מכיוון שבתים צריכים פחות חימום או קירור על מנת לשמור על רמת טמפרטורה אופטימלית בתוך המבנה.

מה עדיף, התקנת תריסים ידניים או חשמליים? 

תריסים חשמליים הם בחירה מצוינת אם אתם גרים בבית עם הרבה חלונות, או אם אתם רוצים משהו שהוא יותר אוטומטי וקל יותר לשליטה. מצד שני, תריסים ידניים זולים יותר וקלים יותר להתקנה, אך הם דורשים יותר מאמץ לתפעול. בהיבט הזה של הדברים, תריסים חשמליים הם יקרים ודורשים חשמלאים להתקין אותם, אבל הם קלים יותר לתפעול.

בשורה התחתונה, ההבדל העיקרי בין תריסים ידניים לחשמליים הוא אופן הפעלתם. תריסים ידניים מופעלים על ידי משיכת חוט להורדה של התריס, בעוד שלאלו החשמליים יש שלט רחוק שניתן להשתמש בו כדי לכוונן את מיקומם ואופן פתיחתם\סגירתם. 

כמה עולה החלפת תריסים?

בממוצע, החלפת תריסים יכולה לעלות בין 800-2,000 ₪ למ"ר, כאשר מחירים אלו לרוב יתייחסו להתקנה של תריסים חשמליים. למשל, תריסי גלילה חשמליים. אם אתם מעוניינים בהתקנה של תריס מסוג תריס הזזה, ההתקנה לרוב תעלה לכם בין 300-700 ₪ למ"ר, בממוצע. 

תריסי שלבים יכולים לעלות בין 850-1,500 ₪, כאשר מחיר התקנה של תריס גלילה חשמלי מאלומיניום יכול לנוע בין 600 ₪ ל-1,400 ₪ למטר רבוע. ולבסוף, התקנת תריס בחלון ממ"ד יכולה לעלות בין 800-1,200 ₪ למ"ר.

טיפים להחלפת והתאמת תריסים בבית או במשרד 

אם אתם צריכים טיפים של החלפת תריסים, קודם כל, יהיה חשוב למדוד את אורך התריס לפני קנייתו. זאת, בצמוד למדידת החלונות שלכם והחלל עצמו. תקפידו לקחת מידות מדויקות של כל החלונות לפני קניית תריסים חדשים, כי הדבר האחרון שאתם צריכים זה רכישת תריסים שאתם מתאימים לכם פיזית. 

אמנם יהיה ניתן ברוב המקרים להחזיר אותם לחנות או לטכנאי, אבל ההתעסקות הזאת מיותרת ומלווה בכאב ראש לחינם. לאחר לקיחת המידות הנכונות, השתדלו לבחור תריסים אשר חופפים ומתואמים עם שפת העיצוב של ביתכם או המשרד שלכם. 

טיפים למציאת טכנאי החלפת תריסים 

כאשר מחפשים טכנאי החלפת תריסים, אתם רוצים לוודא שהוא מוסמך ויכול לספק את אותה רמת שירות שאתם מצפים לה בתמורה לכסף שלכם. בתור התחלה, יהיה חשוב לבקש הפניות מלקוחות אחרים שהשתמשו בטכנאי זה בעבר, כדי שתוכלו לקבל תחושה עד כמה הוא עושה היטב את עבודתו והאם הוא אמין או לא. 

בנוסף, אנחנו ממליצים גם לערוך השוואת מחירים לפני החלפה, כי זה נפוץ שאנשים מוצאים מחיר נמוך יותר במקום מסוים או אצל טכנאי מסוים. ולא פחות חשוב, אתם צריכים לברר ולדעת מהי מדיניות ההחזרה של החברה ממנה אתם קונים תריסים. חברות מסוימות מציעות אחריות לשנה על המוצרים שלהן ואחרות מציעות אחריות של 5 שנים ומעלה. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תיקון תריסים

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום תיקון תריסים, כל מה שרציתם לדעת על תיקון תריסים במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע והשירות האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
תיקון תריסים בחריש

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בגדרה

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בקריות

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »