מתקן תריסים

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

מתקן תריסיםתריסים הם חלק חיוני בבתים של אנשים רבים, במשרדים ובכל מיני מבנים מסוגים שונים. הם יכולים לשמש כדי לשמור על הצללה מהשמש, לשמור על חדרים קרירים יותר ולגרום לחדר להיראות אסתטי יותר. עם זאת, כאשר צריך מתקן תריסים, חשוב להבין את מי אתם מזמינים ואת מהות התיקון. הנה מדריך קצר בנושא, המשיכו לקרוא. 

הרבה אנשים לא יודעים מה הולך בתחום של תיקון תריסים, אבל במילים פשוטות, מתקן תריסים הוא בעל המקצוע המתקן תריסים ללקוחות הזקוקים לתיקון. על אנשי המקצוע האלו להיות מיומנים בעבודת חשמלאים ולהיות בעלי ידע על סוגי תריסים שונים על מנת לתקן אותם כראוי. כאשר תצטרכו מתקני תריסים, יהיה חשוב להבחין ולהבדיל בין מתקני תריסים ידניים, תריסי גלילה, תריסים חשמליים ועוד. 

ההבדלים בין התריסים ואנשי המקצוע

תריסים ידניים, חשמליים, וילונות גלילה, וילונות חשמליים ועוד, הם כולם סוגים שונים של תיקונים שטכנאי יכול לעשות עבורכם. עם זאת, כל מתקן תריסים וכל טכנאי תריסים מתמחים בסוגים שונים של תקלות וסוגי תריסים. למשל, בעל מקצוע שמתקן תריסים חשמליים, נקרא טכנאי תריסים או חשמלאי. 

אנשי מקצוע אלו מומחים בתחום ומציעים שירותים כמו תיקון וילונות ידניים וחשמליים, וילונות גלילה, תריסים חשמליים ועוד. בתוך כך, על הטכנאים להיות בעלי ידע מעמיק ולהבין כיצד פועלים כל מיני תריסים וחלונות וכיצד לתקן אותם. הם גם צריכים להכיר את כל הכלים הדרושים לעבודה, כולל מברגים, פלייר ופטישים, מודדי מתח חשמלי ועוד. כמו כן, החשמלאי צריך לדעת כיצד פועל החשמל, כדי שיוכל להתקין חיווט למערכות חדשות או להחליף ישנות. 

תחזוקה נכונה של תריסים – מה חשוב לדעת? 

ישנם סוגים רבים ושונים של תריסים, וכל אחד מהם צריך תחזוקה בצורה שונה. באופן כללי, תריסים מגיעים בשלושה סוגים עיקריים: תריסים חשמליים, תריסים ידניים ותריסים מסוג של גלילה (ידנית או חשמלית). ההבדל העיקי הוא, שתריסים חשמליים נשלטים על ידי שלט רחוק או מתג קיר, בעוד שווילונות ידניים או גלילה צריכים להימשך למעלה או למטה באופן ידני. 

בין אם מדובר על תריסים מסוג כזה או אחר, כל מתקן תריסים ימליץ לכם לנקות אותם על בסיס קבוע עם מים וסבון כדי להסיר כל הצטברות לכלוך מהבד שאולי הצטבר עם הזמן. כמו כן, יש לבדוק אותם כל שישה חודשים כדי לוודא שהם פועלים בצורה חלקה וללא רעשים או זמזומים מוזרים.

תחזוקה נכונה של תריסים מונעת תיקונים מיותרים 

מכיוון שאנשים רבים נוטים להזניח את הניקיון של התריסים שלהם, חשוב להבין כיצד ניקוי התריסים ישליך על הפעולה השוטפת התקינה של התריסים בבית. ובכן, ככל שתקפידו לתחזק את התריסים, ככה תצטרכו פחות את השירות של מתקן תריסים. 

במהלך הזמן מצטברת לא מעט פסולת דביקה, אבק ולכלוכים אשר מצליחים לחדור לתוך המסילות, לתוך מנגנוני הכוח של התריסים, לתוך המנוע של התריס החשמלי ועוד. הפסולת הזו שמצטברת וחודרת למערכות התריסים, היא בדיוק מה שגורם ומוביל לתיקונים יקרים של התריס. 

כיצד לדעת איזה טכנאי תריסים מתאים לסוג הבעיה שיש בתריס?

ישנם סוגים רבים ושונים של מתקני תריסים שניתן לבחור מהם. אלה כוללים מתקנים של תריסים המופעלים על ידי חשמל ותריסים ידניים, כאשר כדאי לדבר עם טכנאי התריסים כדי לברר איזה סוג תיקון מתאים לצרכים שלכם.

אם מדובר על תיקון תריס ידני מכל סוג, כולל תריס גלילה ידני, אתם בדרך כלל תצטרכו מתקן תריסים שאינו בהכרח חשמלאי מורשה. אם מדובר על תיקון תריסים חשמליים, לרוב יהיה מומלץ לאתר חשמלאי או טכנאי תריסים חשמליים. 

אילו בעיות נפוצות מתעוררות בתריסים בבית? 

ישנן תקלות רבות ושונות שיכולות להתעורר בתריסים הידניים או החשמליים שלכם, לרבות מעצור תריס גלילה שאולי מצריך החלפה או תיקון, מנגנון כוח לתריס גלילה שאולי הפסיק לעבוד, תריס גלילה שנתקע במצב מסוים ועוד. כמו כן, ישנם מקרים רבים בהם המנגנון העליון של גלגול הרצועה בתריס מצריך תיקון או החלפה. 

בנוסף, לעיתים רצועת משיכה של תריס משתחררת בתריס גלילה, מה שמחייב תיקון (לא בהכרח החלפה). זאת ועוד, ישנם מקרים בהם צריך מתקן תריסים עבור תיקון מנגנון וידיות, החלפת מסילות תריס, החלפת סגר לתריס שלבים, החלפת ידית מנוף לתריס שלבים ועוד. 

כמה עולה לתקן תריסים ידניים או תריסים חשמליים? 

הרבה אנשים לא בטוחים כמה עולה לתקן את התריסים הידניים או החשמליים שלהם, אבל התשובה היא, שהעלות תלויה במגוון גורמים. הגורם הראשון שמשפיע על עלות תיקון התריסים הוא סוג החומר ממנו עשוי התריס. 

חומרים מסוימים יקרים יותר מאחרים, וזה ישפיע על הסכום שתצטרכו לשלם עבור מתקן תריסים מקצועי. לדוגמה, אם יש לכם תריסי עץ, אז זה לרוב יהיה יקר יותר לתיקון מאשר אם היו לכם תריסי פלסטיק. בממוצע, מחיר מתקן תריסים יכול לנוע בין 250 ₪ ל-650 ₪ ומעלה, תלוי בסוג התיקון שתצטרכו. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תיקון תריסים

האתר המקיף והמקצועי ביותר בתחום תיקון תריסים, כל מה שרציתם לדעת על תיקון תריסים במקום אחד. אנו מנגישים לכם את הידע והשירות האיכותי ביותר מצורה נוחה ועושים לכם סדר בכל המידע הרחב שיש על הנושא.

אז מה היה לנו בכתבה:
תיקון תריסים בחריש

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בגדרה

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »
תיקון תריסים בקריות

תיקון תריסים הוא פעולה פשוטה יחסית. התיקון הנדרש ישתנה בהתאם לסוג התקלה ולסוג התריס. קיימים שלושה סוגי תריסים מרכזיים- תריס הזזה, תריס גלילה ידני ותריס

לקריאת המאמר »